top of page

בדיקת רטיבות בקיר

כמדי חורף, בליווי הגשמים ישנן פניות רבות בנושאי רטיבות בבית. למרות שהחורף בישראל לרוב, אינו קשה במיוחד, בעיות הרטיבות בקירות הן בין ליקויי הבנייה הנפוצים ביותר. על מנת לטפל בבעיית רטיבות ועובש ביעילות יש צורך ראשית לזהות את מקור הרטיבות המדוייק, לאחר מכן יש להתאים למקור הרטיבות את סוג התיקון הרצוי. בעזרת צילום טרמי של האלמנט אשר סופג את הרטיבות, נוכל לזהות את מקור הבעיה, למצוא מקורות מים עומדים לייבוש ולאתר איזורי נזילה פעילים

:דוגמאות נפוצות לסוגי רטיבות בקירות

התעבות מים

תהליך התעבות מים הוא מצב שבו עובר חומר ממצב צבירה בצורת גז למצב צבירה בצורת נוזל. התעבות נגרמת בעיקר בחורף בעת מפגש בין אלמנט קר, כגון: קיר וקרמיקה לאוויר חם בחלל הבית. המפגש ביניהם גורם להווצרות והצטברות מים על האלמנט, בעיקר בחלונות מסוג וויטרינה. לנושא זה אין טיפול ייחודי, במידה והבית נבנה על פי הנחיות טרמיות הנדסיות,עיקר העבודה לייבוש הרטיבות היא איוורור הבית והחדרים הרטובים ככל הניתן ובעיקר טיפול בעובש הנוצר כתוצאה מהרטיבות.

רטיבות קפילארית

עליה קפילארית היא עליה של מים מעל הפנלים בקירות הבית. רטיבות כזו נוצרת ממים כלואים הנמצאים מתחת לריצוף ובניגוד לכוח הכבידה, המים מטפסים כלפי מעלה. בדירה בה ביצענו בדק בית מקצועי, מים חדרו מתוך מרפסת הדיור אל סלון הדירה וגרמו לנזילות לדירה התחתונה ולעליה קפילארית של מים בכל הדירה. כאשר זה המצב, ניתן יהיה לזהות גם על פי שינוי צבע של הרובה ותפרחת לבנה שיוצאת מבין הפוגות של הריצוף. ייתכן גם כי המצע שבו השתמשו אינו יבש לגמרי (משטיפת המצע או מרטיבות ישנה) ולכן נוצרת עליה קפילארית. הטיפול בכך הוא כולל יבשנים ולעיתים החלפת המצע ותיקון בהתאם למקור הרטיבות וחומרתה ולכן בנושא זה כדאי להתייעץ באופן פרטני אך על מנת לזהות את מקור הרטיבות יש להשתמש במצלמה טרמית ולראות היכן מתרכזים המים ולמקד את הטיפול

כתמי נזילה

כתמי נזילת מים יכולים להיגרם בחורף בעיקר מאיטום לקוי ו/או מאיטום שאינו תקני. אחת הבעיות הנפוצות בתחום בדק הבית היא איטום לקוי במרפסות מעל חדרים בנויים וגגות. ישנם מקרים של נזילת מים מקירות אך הדבר פחות נפוץ. במקרים שונים בהן טיפלנו, נתקלנו במגוון רחב של רטיבויות בבתים ובדירות מסיבות שונות ומגוונות, כגון: חור ביריעה כתוצאה מחיתוך של סכין, חיבור לקוי בין יריעות לקיר (רולקה). שימוש ביריעות שלא על פי התקן ועוד סיבות רבות ומגוונות.

איך למנוע מראש את עוגמת הנפש במעבר דירה

מזמינים בדק בית בשילוב מצלמה טרמית. אם אתם עומדים לקבל את הדירה וחוששים מבעיות רטיבות, הזמינו בדק בית המשלב צילום טרמי של אזורים שנצפו עם רטיבות. זיהוי מקדים בעזרת מד לחות באזורים בעייתיים והשלמת אבחון הבעיה עם מצלמה טרמית תוכל לסייע לכם במניעת נזילות עתידיות בקירות ובתקרה ובנוסף גם עוגמת נפש. אם אתם כבר גרים בדירה ואתם לא יודעים את מקור הרטיבות, הזמינו בדק בית עם מצלמה טרמית ונוכל לסייע לכם להיפטר מבעית הרטיבות.

,לסיכום
חשוב מאוד מרגע שאתם מזהים רטיבות בבית, לנסות ולאתר את המקור שלה וכמובן לטפל בנושא בהקדם. רטיבות ממושכת יכולה לגרום נזק לברזל השלד בהאצת הקורוזיה שלו, נזק לטיח ולריהוט אבל הגורם הכי מסוכן וחשוב הוא גרימת נזק בריאותי!

 

!לקבלת ייעוץ ולהזמנת בדיקת רטיבות בשילוב מצלמה טרמית צרו קשר ותפטרו מהרטיבות בדירה

bottom of page